Põlveproteesid – aktiivsusgrupp IV (06.24.12.04)

Põlveproteesid – aktiivsusgrupp IV (06.24.12.04)

ISO KOOD: 06.24.12.04
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad tellimusmeditsiiniseadmed (meditsiiniseadme seadus § 8). Abivahendit on õigus saada inimesel, kes kasutaks seda igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama igapäevasest keskkonnast tulenevad takistused (äärekivid, trepid jm.); on suuteline või võimeline liikuma nii aeglase, keskmise kui kiire kõnnikiirusega ning astuma vajadusel ka pikemate sammudega, kõndima 1 km ja rohkem; on suuteline või võimeline liikuma ilma abivahendita, vajadusel kasutab lisajulgestuseks karke ja/või keppi; tõendi väljastamise hetkel osaleb tööturul või õppes.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

IV aktiivsusgrupi põlveproteesid on ainult müügiks, üürida neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 5 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid osta maksimaalselt 1 tükk ühe kehapoole kohta või laste puhul vastavalt vajadusele. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi hinnast, kusjuures abivahendi piirhind on 8220€* (piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga) ning inimese omaosaluse miinimum on sellest 7€. Tegemist on individuaalse abivahendiga**  Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid ja rehabilitatsioonimeeskonnad. Korduva tõendi vajadus puudub.


*Kallima abivahendi soetamisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

**See tähendab, et sellele abivahendile on õigus soodustust taotleda ka isikul, kes viibib hoolekandeasutuses, vangistuses või eelvangistuses.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: Tellimusmeditsiiniseade (meditsiiniseadme seadus § 8). Kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama igapäevasest keskkonnast tulenevad takistused (äärekivid, trepid jm.); on suuteline või võimeline liikuma nii aeglase, keskmise kui kiire kõnnikiirusega ning astuma vajadusel ka pikemate sammudega, kõndima 1 km ja rohkem; on suuteline või võimeline liikuma ilma abivahendita, vajadusel kasutab lisajulgestuseks karke ja/või keppi; tõendi väljastamise hetkel osaleb tööturul või õppes. Piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga.
Abivahendi kasutusaeg: 5a
Müük/üür: M
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg/ühe kehapoole kohta/lastel vastavalt vajadusele
Individuaalne abivahend: +
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür):
Piirhind (müük): 8220,00
Isiku omaosaluse miinimum: 7,00
Ühik: tk
Näidustus:
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus):
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduva tõendi vajadus puudub)