Jalatsid – kategooria III (06.33.00.03)

ISO KOOD: 06.33.00.03
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad masstoodanguna valmistatud ortopeedilised jalatsid või terapeutilised (diabeetikute) jalatsid. Abivahendit on õigus saada inimesel järgmise näidustusega: lihasluukonna deformsused (sh kaasasündinud või omandatud lampjalgsus, õõspöid), haavandi eelsed seisundid, diabeetilised haavandid, varvaste deformsused (Hallux valgus/varus, haamervarbad jm), perifeersed neuropaatiad (sh polüneuropaatia), perifeersete veresoonte haigused/patoloogiad, põletikulised kõõluste-, pehmete kudede ja liigesehaigused (sh reumatoidartriit)

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

III kategooria jalatsid on ainult müügiks, üürida neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on tõendi alusel 2 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid osta maksimaalselt 2 paari kalendriaastas või laste puhul 3 paari kalendriaastas. Soodustuse piirmäär on 50% abivahendi hinnast, kusjuures abivahendi piirhind on 105€* ning inimese omaosaluse miinimum on sellest 7€. Tegemist on individuaalse abivahendiga** Selle kategooria abivahendit määravad eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduv tõend: perearst, füsioterapeut).

*Kallima abivahendi soetamisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.
**See tähendab, et sellele abivahendile on õigus soodustust taotleda ka isikul, kes viibib hoolekandeasutuses, vangistuses või eelvangistuses.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: masstoodanguna valmistatud ortopeedilised jalatsid või terapeutilised (diabeetikute) jalatsid
Abivahendi kasutusaeg: 2a (tõendi alusel)
Müük/üür: M
Piirilimiit perioodis: 2 paari/kalendriaastas, lapsed 3 paari/kalendriaastas
Individuaalne abivahend: +
Piirmäär: 50%
Piirhind (üür):
Piirhind (müük): 105,00
Isiku omaosaluse miinimum: 7,00
Ühik: paar
Näidustus: lihasluukonna deformsused (sh kaasasündinud või omandatud lampjalgsus, õõspöid), haavandi eelsed seisundid, diabeetilised haavandid, varvaste deformsused (Hallux valgus/varus, haamervarbad jm), perifeersed neuropaatiad (sh polüneuropaatia), perifeersete veresoonte haigused/patoloogiad, põletikulised kõõluste-, pehmete kudede ja liigesehaigused (sh reumatoidartriit).
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus):
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduv tõend: perearst, füsioterapeut)