Põlveproteesid – aktiivsusgrupp II (06.24.12.02)

ISO KOOD: 06.24.12.02
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad tellimusmeditsiiniseadmed (meditsiiniseadme seadus § 8). Abivahendit on õigus saada inimesel, kes kasutaks seda keskmiselt vähemalt 5 päeva nädalas, 5-8h päevas, vähemalt kahes liikumiskeskkonnas, regulaarselt nii siseruumides kui väliskeskkonnas; On suuteline või võimeline iseseisvalt ületama minimaalseid keskkonnast tulenevaid takistusi (uksepiidad, äärekivid, ca 7-12 trepiastet jm); liigub enamjaolt aeglase kõnnikiiruse ja lühikeste sammudega, kuid on suuteline või võimeline lühiajaliselt kiirendama kõnnitempot ja astuma pikemaid samme ning kõndima 500m kuni 1 km; vajadusel kasutab lisaks ratastooli, käimisraami, karke ja/või keppi.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

II aktiivsusgrupi põlveproteesid on ainult müügiks, üürida neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 5 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid osta maksimaalselt 1 tükk ühe kehapoole kohta või laste puhul vastavalt vajadusele. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi hinnast, kusjuures abivahendi piirhind on 4270€* (piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga) ning inimese omaosaluse miinimum on sellest 7€. Tegemist on individuaalse abivahendiga** Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid ja rehabilitatsioonimeeskonnad. Korduva tõendi vajadus puudub.


*Kallima abivahendi soetamisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

**See tähendab, et sellele abivahendile on õigus soodustust taotleda ka isikul, kes viibib hoolekandeasutuses, vangistuses või eelvangistuses.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt SIIN.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: Tellimusmeditsiiniseade (meditsiiniseadme seadus § 8). Kasutus keskmiselt vähemalt 5 päeva nädalas, 5-8h päevas, vähemalt kahes liikumiskeskkonnas, regulaarselt nii siseruumides kui väliskeskkonnas; On suuteline või võimeline iseseisvalt ületama minimaalseid keskkonnast tulenevaid takistusi (uksepiidad, äärekivid, ca 7-12 trepiastet jm); liigub enamjaolt aeglase kõnnikiiruse ja lühikeste sammudega, kuid on suuteline või võimeline lühiajaliselt kiirendama kõnnitempot ja astuma pikemaid samme ning kõndima 500m kuni 1 km; vajadusel kasutab lisaks ratastooli, käimisraami, karke ja/või keppi. Piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga.
Abivahendi kasutusaeg: 5a
Müük/üür: M
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg/ühe kehapoole kohta/ lastel vastavalt vajadusele
Individuaalne abivahend: +
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür):
Piirhind (müük): 4270,00
Isiku omaosaluse miinimum: 7,00
Ühik: tk
Näidustus:
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus):
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduva tõendi vajadus puudub)