Kuidas taotleda abivahendit?.
.

1. OTSI INFOT
Kasuta AbikÄpp’i info otsimiseks, et viia end kurssi, KELLEL on õigus  osta ja/või üürida abivahendeid riigipoolse soodustusega, MILLISEID  abivahendeid saab osta riigipoolse toetusega, MIS dokumente on taotlemiseks tarvis jne.
.
2. HANGI TÕEND
Tuleb hankida abivahendi vajadust tõestav tõend spetsialistilt- perearstilt, eriarstilt, füsio- või tegevusterapeudilt, vastavat õigust omavalt õelt. Milline spetsialist millist abivahendit määrata saab, selle info leiad konkreetse abivahendi lehelt.
.
3. TAOTLE ISIKLIKU ABIVAHENDI KAART
Sotsiaalkindlustusametist tuleb taotleda isikliku abivahendi kaart.
Kuidas täpsemalt seda teha tuleb, sellest saad lugeda nii AbikÄpp‘i lehelt (vt: oluline info) kui ka SKA koduleheküljelt.
.
4. OTSI ÜLES LÄHIM ABIVAHENDITE MÜÜJA
AbikÄpp’i lehelt on võimalik OTSIDA abivahendite ettevõtteid kategooria ja asukoha järgi. Enne kohale minekut veendu, et sind huvitav abivahend on ettevõttes olemas, ning võta kaasa kõik vajalikud DOKUMENDID.
.
5. SULLE VÄLJASTATAKSE ABIVAHEND
Abivahendeid müüvas ettevõttes aitab klienditeenindaja või terapeut valida välja sobiva abivahendi, vajadusel see kohandatakse ning seejärel väljastatakse sulle soodustingimustel. Varu kannatust, abivahendi taotlemine on aeganõudev protsess!

.
<< ESILEHELE