Sääreproteesid – aktiivsusgrupp III (06.24.09.03)

ISO KOOD: 06.24.09.03
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad tellimusmeditsiiniseadmed (meditsiiniseadme seadus § 8). Abivahendit on õigus saada inimesel, kes kasutaks seda vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama igapäevasest keskkonnast tulenevad takistused (äärekivid, trepid jm.); on suuteline või võimeline liikuma nii aeglase, keskmise kui kiire kõnnikiirusega ning astuma vajadusel ka pikemate sammudega, kõndima 1 km ja rohkem; on suuteline või võimeline liikuma ilma abivahendita, vajadusel kasutab lisajulgestuseks karke ja/või keppi.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

III aktiivsusgrupi sääreproteesid on ainult müügiks, üürida neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 5 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid osta maksimaalselt 1 tükk ühe kehapoole kohta, laste puhul vastavalt vajadusele. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi hinnast, kusjuures abivahendi piirhind on 3900€* (piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga) ning inimese omaosaluse miinimum on sellest 7€. Tegemist on individuaalse abivahendiga** Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid ja rehabilitatsioonimeeskonnad. Korduva tõendi vajadus puudub.


*Kallima abivahendi soetamisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

**See tähendab, et sellele abivahendile on õigus soodustust taotleda ka isikul, kes viibib hoolekandeasutuses, vangistuses või eelvangistuses.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: Siia alla kuuluvad tellimusmeditsiiniseadmed (meditsiiniseadme seadus § 8). Kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama igapäevasest keskkonnast tulenevad takistused (äärekivid, trepid jm.); on suuteline või võimeline liikuma nii aeglase, keskmise kui kiire kõnnikiirusega ning astuma vajadusel ka pikemate sammudega, kõndima 1 km ja rohkem; on suuteline või võimeline liikuma ilma abivahendita, vajadusel kasutab lisajulgestuseks karke ja/või keppi. Piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga.
Abivahendi kasutusaeg: 5a
Müük/üür: M
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg/ühe kehapoole kohta, lastel vastavalt vajadusele
Individuaalne abivahend: +
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür):
Piirhind (müük): 3900,00
Isiku omaosaluse miinimum: 7,00
Ühik: tk
Näidustus:
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus):
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduva tõendi vajadus puudub)