Ühekäeratastoolid – aktiivsusgrupp II (12.22.09.02)

ISO KOOD: 12.22.09.02
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad aktiivsusgrupp II ühekäeratastoolid, mis on poolaktiivratastoolid. Kasutus keskmiselt 5 päeva nädalas, vähemalt 5-8h päevas, vähemalt kahes liikumiskeskkonnas, regulaarselt nii siseruumides kui ka väliskeskkonnas. Inimene on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama minimaalseid takistusi (uksepiidad, madalad äärekivid, kaldteed jm). On suuteline või võimeline liikuma ratastoolis keskmise tempoga 500m kuni 1km. Siseruumides liigub iseseisvalt, vajab osalist kõrvalabi või juhendamist väliskeskkonnas liikumisel, siirdumisel, ebatasasuste ületamisel, ratastooli siirdamisel autosse. Võib kasutada lisaks proteese, käimisraami, karke ja/või keppi.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

Aktiivsusgrupp II ühekäeratastoolid on ainult üürimiseks, osta neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 6 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid üürida maksimaalselt 1 tükk. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi üürihinnast, kusjuures abivahendi üüri piirhind on 98€* ühes kuus. Abivahendit tuleb hooldada 1 kord 1 aasta jooksul. See abivahend on mõeldud inimesele, kes ei ole teostanud tehingut koodiga 12.22.03. Selle kategooria abivahendit määravad perearstid, eriarstid, rehabilitatsiooni meeskonnad, füsioterapeudid ja tegevusterapeudid.

*Kallima üürihinnaga abivahendi üürimisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: kasutus keskmiselt 5 päeva nädalas, vähemalt 5-8h päevas, vähemalt kahes liikumiskeskkonnas, regulaarselt nii siseruumides kui ka väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama minimaalseid takistusi (uksepiidad, madalad äärekivid, kaldteed jm); on suuteline või võimeline liikuma ratastoolis keskmise tempoga 500m kuni 1km; siseruumides liigub iseseisvalt, vajab osalist kõrvalabi või juhendamist väliskeskkonnas liikumisel, siirdumisel, ebatasasuste ületamisel, ratastooli siirdamisel autosse; võib kasutada lisaks proteese, käimisraami, karke ja/või keppi; poolaktiivratastool. 
Abivahendi kasutusaeg: 6a
Müük/üür: Ü
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg
Individuaalne abivahend:
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür): 98,00
Piirhind (müük): –
Isiku omaosaluse miinimum: –
Ühik: kuu
Näidustus: v.a isikud, kes on teostanud tehingu koodiga 12.22.03
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus): 1 kord 1 aasta jooksul
Vajaduse tuvastaja: perearst, eriarst, rehabilitatsiooni meeskond, füsioterapeut, tegevusterapeut