Ühekäeratastoolid – aktiivsusgrupp III (12.22.09.03)

ISO KOOD: 12.22.09.03
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad aktiivsusgrupp III ühekäeratastoolid, mis on rohkete lisade ja reguleerimisvõimalustega aktiivratastoolid. Kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas. Inimene on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama kõik standardsed takistused (uksepiidad, äärekivid, kaldteed jm). On suuteline või võimeline liikuma ratastoolis nii aeglase, keskmise kui kiire tempoga, 1km ja rohkem. Ratastooliga liikumisel üldiselt iseseisev, võib vajada osalist kõrvalabi siirdumisel, ebatasasuste ületamisel ja ratastooli siirdamisel autosse. Ei kasuta täiendavaid liikumisabivahendeid.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

Aktiivsusgrupp III ühekäeratastoolid on ainult üürimiseks, osta neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 4 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid üürida maksimaalselt 1 tükk. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi üürihinnast, kusjuures abivahendi üüri piirhind on 152€* ühes kuus. Abivahendit tuleb hooldada 1 kord 1 aasta jooksul. See abivahend on mõeldud inimesele, kes ei ole teostanud tehingut koodiga 12.22.03. Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid, rehabilitatsiooni meeskonnad, füsioterapeudid ja tegevusterapeudid.

*Kallima üürihinnaga abivahendi üürimisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, iseseisvalt siseruumides ja väliskeskkonnas; on suuteline või võimeline iseseisvalt ületama kõik standardsed takistused (uksepiidad, äärekivid, kaldteed jm); on suuteline või võimeline liikuma ratastoolis nii aeglase, keskmise kui kiire tempoga, 1km ja rohkem; ratastooliga liikumisel üldiselt iseseisev, võib vajada osalist kõrvalabi siirdumisel, ebatasasuste ületamisel ja ratastooli siirdamisel autosse; ei kasuta täiendavaid liikumisabivahendeid; aktiivratastool rohkete lisade ja reguleerimisvõimalustega.
Abivahendi kasutusaeg: 4a
Müük/üür: Ü
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg
Individuaalne abivahend:
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür): 152,00
Piirhind (müük): –
Isiku omaosaluse miinimum: –
Ühik: kuu
Näidustus: v.a isikud, kes on teostanud tehingu koodiga 12.22.03
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus): 1 kord 1 aasta jooksul
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond, füsioterapeut, tegevusterapeut