Elektrilised ratastoolid – aktiivsusgrupp III (12.23.06.03)

ISO KOOD: 12.23.06.03
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad aktiivsusgrupp III elektrilised ratastoolid. Kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, siseruumides ning väliskeskkonnas nõudlikul pinnasel (mitmete tõusude ja langustega, künklik või auklik pinnas, metsarajad, kaldteed, äärekivid jm). Inimese füüsiline seisund seab istmele ja reguleerimisfunktsioonidele erinõudeid (võib vajada kõiki elektrilisi lisafunktsioone, erilahendust ratastooli juhtimiseks ning kliendi vajadusest lähtuvalt standardkomplektsuse täiendamine või muutmine). Ei kasuta reeglina täiendavaid liikumisabivahendeid, võib kasutada manuaalset ratastooli vajadusel elektriliste lisadega.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

Abivahend on saadaval vaid eritaotluse alusel. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

Aktiivsusgrupp III elektrilised ratastoolid on ainult üürimiseks, osta neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 7 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid üürida maksimaalselt 1 tükk. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi üürihinnast. Abivahendit tuleb hooldada 1 kord 1 aasta jooksul. Abivahendit on õigus saada inimesel, kes ei ole teostanud tehingut koodiga 12.23.03 või ei ole raske või sügava nägemispuudega. Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid, rehabilitatsiooni meeskonnad, füsioterapeudid ja tegevusterapeudid. Korduv tõendi vajadus puudub.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: kasutus igapäevaselt, vähemalt 8h päevas, vähemalt kolmes liikumiskeskkonnas, siseruumides ning väliskeskkonnas nõudlikul pinnasel (mitmete tõusude ja langustega, künklik või auklik pinnas, metsarajad, kaldteed, äärekivid jm); füüsiline seisund seab istmele ja reguleerimisfunktsioonidele erinõudeid (võib vajada kõiki elektrilisi lisafunktsioone, erilahendust ratastooli juhtimiseks ning kliendi vajadusest lähtuvalt standardkomplektsuse täiendamine või muutmine); ei kasuta reeglina täiendavaid liikumisabivahendeid, võib kasutada manuaalset ratastooli vajadusel elektriliste lisadega.
Abivahendi kasutusaeg: 7a

Müük/üür: Ü
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg
Individuaalne abivahend:
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür): eritaotlus
Piirhind (müük): –
Isiku omaosaluse miinimum: –
Ühik: kuu
Näidustus: v.a isikud, kes on teostanud tehingu koodiga 12.23.03; v.a. raske või sügava nägemispuudega isik
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus): 1 kord 1 aasta jooksul
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond, füsioterapeut, tegevusterapeut (korduv tõendi vajadus puudub)