Elektrilised ratastoolid – aktiivsusgrupp I (12.23.06.01)

ISO KOOD: 12.23.06.01
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad aktiivsusgrupp I elektrilised ratastoolid. Kasutus keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 1-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides või väliskeskkonnas mittenõudlikul pinnasel (tasane, ühtlase kattega tee jm). Inimese füüsiline seisund ei sea istmele ja reguleerimisfunktsioonidele erinõudeid (standardkomplektsus). Võib kasutada lisaks manuaalset ratastooli, sh võimekus kõndida lühikest vahemaad kasutades käimisraami, karke ja/või keppi.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

Aktiivsusgrupp I elektrilised ratastoolid on ainult üürimiseks, osta neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 7 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid üürida maksimaalselt 1 tükk. Soodustuse piirmäär on 80% abivahendi üürihinnast, kusjuures abivahendi üüri piirhind on 115€* ühes kuus. Riikliku pensionikindlustuse seaduse §-s 7 sätestatud vanaduspensioniikka jõudnud isikutel on võimalus eritaotlusele. Abivahendit tuleb hooldada 1 kord 1 aasta jooksul. Abivahendit on õigus saada inimesel, kes ei ole teostanud tehingut koodiga 12.23.03 või ei ole raske või sügava nägemispuudega. Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid, rehabilitatsiooni meeskonnad, füsioterapeudid ja tegevusterapeudid.

*Kallima üürihinnaga abivahendi üürimisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: kasutus keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 1-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides või väliskeskkonnas mittenõudlikul pinnasel (tasane, ühtlase kattega tee jm); füüsiline seisund ei sea istmele ja reguleerimisfunktsioonidele erinõudeid (standardkomplektsus); võib kasutada lisaks manuaalset ratastooli, sh võimekus kõndida lühikest vahemaad kasutades käimisraami, karke ja/või keppi.
Abivahendi kasutusaeg: 7a

Müük/üür: Ü
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg
Individuaalne abivahend:
Piirmäär: 80%
Piirhind (üür): 115,00/riikliku pensionikindlustuse seaduse §-s 7 sätestatud vanaduspensioniikka jõudnud isikutel on võimalus eritaotlusele
Piirhind (müük): –
Isiku omaosaluse miinimum: –
Ühik: kuu
Näidustus: v.a isikud, kes on teostanud tehingu koodiga 12.23.03; v.a. raske või sügava nägemispuudega isik
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus): 1 kord 1 aasta jooksul
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond, füsioterapeut, tegevusterapeut