Sääreproteesid – aktiivsusgrupp I (06.24.09.01)

ISO KOOD: 06.24.09.01
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad tellimusmeditsiiniseadmed (meditsiiniseadme seadus § 8). See abivahend on mõeldud inimesele, kes kasutaks seda keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 3-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides; ei ole võimeline iseseisvalt ületama keskkonnast tulenevaid takistusi (äärekivid, trepiastmed jm); on suuteline või võimeline liikuma aeglase kõnnikiiruse ning lühikeste sammudega, kuni 500m; kasutab lisaks ratastooli, käimisraami, karke ja/või keppi.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

I aktiivsusgrupi sääreproteesid on ainult müügiks, üürida neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 5 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid osta maksimaalselt 1 tükk ühe kehapoole kohta või laste puhul vastavalt vajadusele. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi hinnast, kusjuures abivahendi piirhind on 2225€* (piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga) ning inimese omaosaluse miinimum on sellest 7€. Tegemist on individuaalse abivahendiga** Selle kategooria abivahendit määravad eriarstid ja rehabilitatsioonimeeskonnad. Korduva tõendi vajadus puudub.

*Kallima abivahendi soetamisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.
**See tähendab, et sellele abivahendile on õigus soodustust taotleda ka isikul, kes viibib hoolekandeasutuses, vangistuses või eelvangistuses.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi grupi kitsendus: Tellimusmeditsiiniseade (meditsiiniseadme seadus § 8). Kasutus keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 3-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides; ei ole võimeline iseseisvalt ületama keskkonnast tulenevaid takistusi (äärekivid, trepiastmed jm); on suuteline või võimeline liikuma aeglase kõnnikiiruse ning lühikeste sammudega, kuni 500m; kasutab lisaks ratastooli, käimisraami, karke ja/või keppi. Piirhind sisaldab valmis proteesi lamineeritud hülsiga.
Abivahendi kasutusaeg: 5a
Müük/üür: M
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg/ühe kehapoole kohta (lapsed vastavalt vajadusele)
Individuaalne abivahend: +
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür):
Piirhind (müük): 2225,00
Isiku omaosaluse miinimum: 7,00
Ühik: tk
Näidustus:
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus):
Vajaduse tuvastaja: eriarst, rehabilitatsiooni meeskond (korduva tõendi vajadus puudub)