Kahekäeratastoolid – aktiivsusgrupp I (12.22.03.01)

ISO KOOD: 12.22.03.01
*Antud abivahendi määramiseks on vaja kasutada min. 8-kohalist koodi. Uuri lähemalt SIIT!

Siia alla kuuluvad aktiivsusgrupp I kahekäeratastoolid, mis võivad olla transporttoolid või standardratastoolid. Kasutus keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 3-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides, sh võib kasutaja olla ratastoolis transporditav. Inimene on suuteline või võimeline iseseisvalt liikuma ainult tasasel pinnal, ületama siseruumides minimaalseid takistusi (lävepakud jm), väliskeskkonnas võib vajada kõrvalabi. On suuteline või võimeline liikuma vaid aeglase tempoga, kuni 500m. Vajab valdavalt kõrvalabi ratastooliga liikumisel, siirdumisel, ebatasasuste ületamisel, ratastooli siirdamisel autosse. Võib kasutada lisaks proteese, käimisraami, karke ja/või keppi. Transporttool või standardratastool.

Lisainfot Teie võimaluste kohta annab abivahendite müümise ja üürimisega tegelev ettevõte. Otsi endale sobivaim abivahendeid pakkuv ettevõte SIIN!

Loe SIIT, kuidas taotleda abivahendit.

Kõik pildid on illustratiivsed!

Kategooria:

Aktiivsusgrupp I kahekäeratastoolid on ainult üürimiseks, osta neid riigipoolse soodustusega ei ole reeglina võimalik. Abivahendi kasutusaeg on 6 aastat ning selle perioodi jooksul on võimalik selle kategooria tooteid üürida maksimaalselt 1 tükk. Soodustuse piirmäär on 90% abivahendi üürihinnast, kusjuures abivahendi üüri piirhind on 34,50€* ühes kuus. See abivahend on mõeldud inimesele, kes ei ole teostanud tehingut koodiga 12.22.09. Selle kategooria abivahendit määravad perearstid, eriarstid, rehabilitatsiooni meeskonnad, füsioterapeudid ja tegevusterapeudid. Korduv tõendi vajadus puudub.

*Kallima üürihinnaga abivahendi üürimisel kehtib riigipoolne soodustus vaid piirmäära piires.

Teatud juhtudel on võimalik:

  • taotleda riigipoolse soodustuse suurendamist;
  • saada abivahendeid suuremas koguses seaduses määratud korrast;
  • vähendada omaosaluse suurust;
  • osta soodustusega toode, millele tavajuhtudel pole soodustust ette nähtud.

Selleks tuleb teha eritaotlus. Loe eritaotlustest lähemalt: oluline info -> erisuse taotlemine.

SKA poolt kompenseeritava abivahendi täpsustus või abivahendi grupi kitsendus: kasutus keskmiselt 1-5 päeva nädalas, 3-5h päevas, valdavalt ühes liikumiskeskkonnas, valdavalt siseruumides, sh võib kasutaja olla ratastoolis transporditav; on suuteline või võimeline iseseisvalt liikuma ainult tasasel pinnal, ületama siseruumides minimaalseid takistusi (lävepakud jm), väliskeskkonnas võib vajada kõrvalabi; on suuteline või võimeline liikuma vaid aeglase tempoga, kuni 500m; vajab valdavalt kõrvalabi ratastooliga liikumisel, siirdumisel, ebatasasuste ületamisel, ratastooli siirdamisel autosse; võib kasutada lisaks proteese, käimisraami, karke ja/või keppi; transporttool või standardratastool
Abivahendi kasutusaeg: 6a
Müük/üür: Ü
Piirilimiit perioodis: 1tk/kasutusaeg
Individuaalne abivahend:
Piirmäär: 90%
Piirhind (üür): 34,50
Piirhind (müük): –
Isiku omaosaluse miinimum: –
Ühik: kuu
Näidustus: v.a isikud, kes on teostanud tehingu koodiga 12.22.09
Hoolduse minimaalne sagedus (üüriteenus)
Vajaduse tuvastaja: perearst, eriarst, rehabilitatsiooni meeskond, füsioterapeut, tegevusterapeut (korduv tõendi vajadus puudub)