Isikliku abivahendi kaardi taotlemine

Isikliku abivahendi kaart on personaalne ja elektrooniliselt loetav ning selle väljastab Sotsiaalkindlustusamet. Isikliku abivahendi kaardi taotlemise aluseks on tõend, mida väljastavad perearstid, eriarstid või rehabilitatsioonimeeskonnad, tegevusterapeudid ja füsioterapeudid. Puudeta lastel tuvastab vajaduse eriarst. Abivahendi üürimisel või soetamisel teeb ettevõte isikliku abivahendi kaardile sissekande.
.
    • Kaardi saamiseks on kõige kiirem viis täita taotlus Sotsiaalkindlustusameti kodulehel. Kodulehel olevasse vormi sisesta kaarti vajava inimese kontaktandmed ja kaardi kättesaamise postiaadress. Taotluse alusel väljastatakse sulle või su lähedasele 3-5 päevaga isikliku abivahendi kaart ning saadetakse postiga koju.
    • Jätkuvalt on võimalus tulla ka klienditeenindusse ja taotleda isikliku abivahendi kaarti kohapeal. Taotluse saab klienditeeninduses esitada suuliselt ning õigustuse olemasolul väljastatakse see ka kohe
Isikliku abivahendi kaardi kaotamisel väljastab Sotsiaalkindlustusamet uue kaardi, kuhu lisatakse varasemad abivahendite tehingud. Kui kaardi maht on täitunud, lisab ettevõte kaardile uued vahelehed. Abivahendi vajadust tõestav tõend ja isikliku abivahendi kaart võta kaasa abivahendiettevõttesse.
.
Allikas: Sotsiaalkindlustusamet
.
  

<< ESILEHELE